Extraliga žen

MH stolní tenis Ostrava, z. s.

Ženský extraligový klub stolního tenisu působí pod tímto názvem od sezóny 2020/2021, navazuje na tradici extraligového klubu CDU SPORT – ST Ostrava (působil v nejvyšší soutěži v letech 2016–2020) a především na tradici dlouholetého úspěšného klubu stolního tenisu SK Frýdlant nad Ostravicí.

Zakladatelkou, předsedkyní, trenérkou, sportovní psycholožkou, funkcionářkou a v neposlední řadě i stále zaskakující hráčkou je Marie Hrachová naše historicky nejúspěšnější hráčka stolního tenisu.

Marie Hrachová reprezentovala Československo dvakrát na olympijských hrách. V roce 1988 v Soulu skončila ve dvouhře na 4. místě, když se jako jediná Evropanka probojovala do semifinále (dodnes se to žádné jiné Evropance nepovedlo), ve čtyřhře vybojovala společně s Renatou Kasalovou 5. místo. V roce 1992 na hrách v Barceloně skončila v obou soutěžích na 9. místě. Je juniorskou mistryní Evropy (celkem 14 medaili z juniorských šampionátů), na seniorských evropských a světových šampionátech vybojovala celkem 11 medailí. Od ledna 2004 do jara roku 2008 působila jako trenérka české ženské reprezentace. V roce 2014 byla uvedena do Síně slávy českého stolního tenisu a v roce 2015 do Síně slávy evropského stolního tenisu.